Олександр Сергійович Городецький  (28.03.1935 – 04.01.2021)

Президія Академії будівництва України з глибоким сумом

повідомляє, що 5 січня 2022 року

пішов з життя наш колега, дійсний член академії, член Президії, керівник відділення «Комп’ютерні технології в будівництві»,

шанована всіма нами людина

Олександр Сергійович Городецький

 (28.03.1935 – 04.01.2021)

На 87 році життя пішов у Вічність Олександр Сергійович Городецький,

доктор технічних наук, професор,

Лауреат Державної премії України у галузі науки і техніки

Олександр Сергійович закінчив Київський інженерно-будівельний інститут у 1955 році за спеціальністю промислове та цивільне будівництво. Працюючи в проектних та науково-дослідних інститутах УкрНДІпроектстальреконструкція (1955–1960, інженер, головний інженер проекту), КиївЗНДІЕП (1960–1969, зав. лабораторією), УкрНДІпроект (1969–1971, зав. лабораторією, 17 . відділом), НДІАСС 1976-2009, заступник директора з наукової роботи), НДІСП (2009 -2020, головний науковий співробітник), Городецький А. С. завжди поєднував науково – дослідницьку діяльність з інженерною практикою. Брав участь у проектуванні складних будівельних об’єктів – великопролітного покриття Бориспільського аеровокзалу (у вигляді тонко-стінної пологої оболонки – проліт 56-48 м), конструкцій Республіканського стадіону в м. Києві (конструкції чаші другого ярусу), великопролітних висячих покриттів критих кіноконцертних залів, складних конструкцій об’єктів металургійної, хімічної та вугільної промисловості.

Ще в 1957 році Городецький А. С. розробив ряд прийомів автоматизованого розрахунку конструкцій та математичного моделювання. У 1966 році після закінчення аспірантури НДІ будівельних конструкцій Олександр Сергійович захистив кандидатську дисертацію. У 1969 році під керівництвом та за безпосередньої участі А. С. Городецького розроблено програмні комплекси, в яких вперше в країні був реалізований метод кінцевих елементів, а в 1970 році – і метод суперелементів. Докторську дисертацію Олександр Сергійович успішно захистив у 1978 році. За створення наукової школи в галузі інженерних методів розрахунку конструкцій Городецкому А. С. в 1984 році присвоєно звання професора.

Наукові роботи Городецького А. С. спрямовані на розробку інженерних методів інформатизації проектування будівельних об’єктів. Олександром Сергійовичем опубліковано понад 200 наукових праць. Городецький О. С. у 1986 році удостоєний Державної премії України в галузі науки і техніки. У 2007 році відзначений Подякою Кабінету Міністрів України «За значний особистий внесок у забезпечення розвитку будівельної галузі, багаторічну сумлінну працю і високий професіоналізм».

А. С. Городецький був засновником школи комп’ютерних технологій проектування конструкцій і науковим керівником багатьох представників цієї школи. Під його науковим керівництвом підготовлено два доктори наук та понад двадцять кандидатів наук. Розроблені під його керівництвом та за безпосередньою участю програмні комплекси ЛІ-РА, ЛІРА-САПР, МОНОМАХ широко відомі та використовуються практично всіма проектними та науковими організаціями, України, країн Балтії, Грузії, Росії та деяких країн Європи та Азії.

Городецький А. С. брав активну участь у громадській науковій діяльності. Він був керівником відділення «Комп’ютерні технології в будівництві» Академії Будівництва України, іноземним членом Російської академії архітектури та будівельних наук» (РААСН)

Олександр Сергійович був творчою, цікавою людиною та яскравою неординарною особистістю. Все життя він присвятив науці, методам комп’ютерного моделювання та розробці програмних комплексів масового застосування.

Рідні та близькі, друзі, колеги та знайомі, вся наукова громадськість щиро сумує з приводу  непоправної втрати.

Світла пам’ять про цю чудову людину назавжди залишиться в серцях його учнів, колег, і всіх тих, хто його знав, любив і шанував.

 

 

Comments are closed.