Круглий стіл

 

28 січня 2021 року Академія будівництва України провела круглий стіл «Напрямки розвитку Академії будівництва України в сучасних умовах», який відбувся у  Київському національному університеті будівництва і архітектури.  На порядку денному гостре питання – можливі напрямки фінансування діяльності Академії. Через нюанси законодавства, громадська організація залишилася фактично без коштів. Як зазначив у своєму виступі Президент Академії будівництва, доктор технічних наук, професор Іван Іванович Назаренко,  щоб вижити Академії будівництва час напрацювати нову стратегію роботи.

Варіантів розвитку було декілька. Юрій Костянтинович Пелих, член правління корпорації  «Укрбуд», запропонував  або перереєструвати всеукраїнську громадську організацію, щоб мати юридичні важелі для наповнення бюджету,  або приєднатися до інших структур.

Ректор КНУБА, доктор економічних наук, професор Петро Мусійович Куліков навпаки  вважає, що Академію будівництва обов’язково треба зберегти. А гроші можна збирати в Благодійному фонді. Закон цього не забороняє. Але спочатку треба відкинути баласт, а саме тих членів, які не хочуть працювати на імідж Академії.

Станіслав Телісфорович Сташевський – перший віце-президент Будівельної палати України  виніс на розгляд пропозицію щодо створення в структурі Академії відповідний Інжиніринговий центр, як це зроблено в Будівельній палаті, з метою заробляти на його діяльності. Як саме? Ну наприклад, видавати сертифікати виконавцям будівельних робіт – виконробам. Зараз такі документи видають, в основному, приватні компанії. Зрозуміло, не завжди там, в цих структурах, є фахівці такого рівня, як в Академії будівництва України. Тож перспективи в роботі є.

Тому було прийняте рішення – найближчим часом створити робочу групу, щоб за три-чотири місяці вийти з кризи. А сигналом початку перебудови стануть розміщені в пресі та Інтернеті статті членів Академії, присвячені актуальним питанням  будівельної галузі.

Comments are closed.