Територіальні відділення.
Територіальні відділення Академії є основними структурними підрозділами Академії та її місцевими осередками. Положення Про підрозділи АБУ
Вінницьке
Дудар Ігор Никифорович indudar@i.ua
Дніпропетровське
Савицький Микола Васильович sav15@ukr.net
Запорізьке
Банах Андрій Вікторович andrew.banakh@gmail.com
Кіровоградське
Томаченко Євген Олександрович granit0315@gmail.com
Київське міське
Кафієв Костянтин Петрович kafiev.k@gmail.com
Львівське
Гнідець Богдан Григорович ltvabu@i.ua
Одеське
Ковров Анатолій Володимирович rektor@ogasa.org.ua
Північно-Західне
Бабич Євген Михайлович e.m.babich@nuwm.edu.ua
Полтавське
Онищенко Володимир Олександрович rector@pntu.edu.ua
Сумське
Сумбатов Рубен Ашотович info@sumbud.sumy.ua
Тернопільське
Білик Мирослав Степанович ternokors@bk.ru
Харківське
Гончаренко Дмитро Федорович gonch@kstuca.kharkov.ua
Відокремлені підрозділи.
Відокремлені підрозділи Академії не мають статусу юридичної особи і організовані за територіальним принципом. Положення Про підрозділи АБУ
Черкаський територіальний відокремлений підрозділ
Керівник Ступак Денис Олегович denis0810@ukr.net
Запорізький обласний територіальний.
Керівник Доненко Василь Иванович donenko@gmail.com
Галузеві відділення
Галузеві відділення об’єднують членів Академії однієї або декількох суміжних спеціальностей за відповідним напрямом діяльності з метою ефективної реалізації завдань Академії та організації її роботи.Положення Про підрозділи АБУ
№ 1Технологія і організація будівельного виробництва.
№2 Економіка будівництва.
№3 Комп’ютерні технології в будівництві.
Керівник Городецький Олександр Сергійович
bmari@liraland.com.ua (секретар відділення)
Відділення здійснює свою діяльність за такими науковими та науково-організаційними напрямками: розробка нових інформаційних технологій ; поширення результатів прикладних розробок на весь технологічний цикл будівництва; активне проведення робіт з легалізації програмного забезпечення в будівельній галузі; створення й широке застосування спеціалізованих баз даних та інформаційно-пошукових систем для будівельної галузі; пропаганда сучасних досягнень у галузі інформатизації в будівельному комплексі;підготовка фахівців з інформаційної діяльності та інформатики різного рівня.
№ 4 Будівельні машини і устаткування, механізація будівництва.
Керівник Ситник Микола Петрович
Основними напрямками діяльності відділення є проведення фундаментальних, пошукових дослідно-конструкторських, дослідно-технологічних робіт і нормотворчої діяльності у галузі механізації будівництва, виробництва та експлуатації будівельних машини і устаткування, підіймально-транспортних машин, зокрема вантажопідіймальних кранів і машин, підйомників, ліфтів, канатних доріг, ескалаторів тощо.
№5 Підготовка інженерно – технічних і наукових кадрів будівельної галузі.
Керівник Бондар Олена Анатоліївна
Основним напрямком діяльності відділення є розв’язання завдань щодо кадрового забезпечення будівельної галузі України відповідно до сучасних вимог.
№6 Будівельні матеріали та вироби.
Керівник Захарченко Петро Володимирович
tkd362@ukr.net
Особлива увага приділяється створенню та пропаганді впровадження сучасних енергоефективних стінових та оздоблювальних матеріалів. На засіданнях відділення регулярно розглядається стан справ у виробництві санітарної техніки, нерудних будівельних матеріалів для оздоблення та облаштування приміщень.
№7 Будівельні конструкції та споруди.
Керівник Шимановський Олександр Віталійович
Наукова та практична діяльність відділення орієнтована на проведення наукових досліджень в галузі металобудівництва, удосконалення конструктивних рішень будівель із металевим каркасом і технологій виготовлення металевих конструкцій.
№8 Механіка ґрунтів, основи та фундаменти, конструкції для складних умов.
Робота відділення спрямована на науково-технічну діяльність в галузі механіки ґрунтів та геотехніки, розв’язання питань будівництва підземних споруд та зведення об’єктів підвищеної відповідальності в умовах нового будівництва, реконструкції і підсилення конструкцій існуючих об’єктів, будівництва конструкцій на основі бетону, залізобетону та інших матеріалів, удосконалення конструкцій для зведення будівель і споруд в складних інженерно-геологічних умовах та при сейсмостійкому будівництві. Відділення організовує практичну взаємодію наукових, проектних та виробничих колективів і сприяє розвитку нормативної бази будівельної галузі.
№9 Монтажні та спеціальні види робіт в будівництві.
Керівник Харченко Олег Іванович.
corp@umsb.com.ua
Проведення технічної політики у сфері монтажного виробництва шляхом розроблення і впровадження сучасних будівельних технологій і засобів механізації на будовах промислового і соціального призначення, а також обміну передовим досвідом, підготовки кадрів та розвитку науково-технічної інформації.
№11 „Житлово-цивільне будівництво та інфраструктури міст та сіл”
Керівник Муляр Леонід Харитонович
Основним завданням відділення є пошук прогресивних архітектурно- будівельних рішень житлових і громадських будинків та комплексів, в тому числі з врахуванням енергозбереження. Відділення веде активну роботу в наукових дослідженнях, проектуванні, будівництві, підготовці будівельних кадрів.
№12 Організація і методологія проектування,
системи проектної документації в будівництві.
Керівник Антонюк Павло Дмитрович
Особлива увагу приділяється якості проектної продукції.
Проводить значну роботу з владними структурами в плані підвищення ефективності проектної справи.
№13 Будівельна механіка і будівельна фізика.
Керівник Баженов Віктор Андрійович
Основне місце в діяльності відділення займають розробки фундаментальних теоретичних основ та методик чисельного моделювання складних фізичних процесів і явищ, що відбуваються в матеріалі конструкцій під впливом зовнішніх факторів, розробки виконуються на основі розв’язання спадних просторових задач будівельної механіки.
№15 Гідротехнічне будівництво та екологія.
Керівник Снісаренко Володимир Іванович
Вчені відділення зосереджують свою увагу на ключових питаннях водогосподарської науки, проектування будівництва та експлуатації. Проводять велику наукову та практичну роботу по розвитку водогосподарського комплексу в Україні. Найбільш актуальними є розробки в напрямках захисту навколишнього середовища, вирішення проблем боротьби з підтопленням земель та захистом від затоплення паводковими водами, енергозбереження та розвитку гідроенергетики, застосуванню прогресивних технологій в будівництві.
№16 Технологія, організація і механізація сільського будівництва.
Керівник Галібаренко Микола Федорович
Метою діяльності відділення є вирішення актуальних питань та проблем забезпечення життєдіяльності будівельних організацій, підприємств будіндустрії та машинобудування, проектних організацій, а також завдань із впровадження новітніх технологій, поліпшення організації, подальшої механізації та економіки будівельного виробництва, впровадження енерго- та ресурсозберігаючих технологій, удосконалення проектної справи для сільського будівництва та створення відомчої нормативної документації.
№17 Реставрація і відновлення пам’яток архітектури.
Керівник Антонюк Анатолій Євдокимович
Діяльність відділення направлена на вирішення та розв’язання комплексу питань, що пов’язані із реставрацією та збереженням історичної і культурної спадщини України в цілому і пам’яток архітектури зокрема. Основні напрямки діяльності: Розробка проектної та нормативної документації; нормативної ; впровадження в практику реставрації нових матеріалів та технологій; підвищення кваліфікації спеціалістів реставраторів; видавницька діяльність, наукові публікації.
№18 Машини, механізми і процеси будіндустрії та виробництва.
Керівник Ручинський Микола Миколайович
Основні напрямки роботи відділення зосереджені на теоретичних і експериментальних дослідженнях: теорія і принципи створення віброущільнювальних машин на основі структурного моделювання та синтезу гібридних динамічних систем; формування оптимальної структури машинних парків і комплектів машин; підвищення ефективності методів експлуатації та ремонту будівельної техніки; розробка та створення бетоноформувальних машин і агрегатів; маркетинг системи машин для комплексної механізації.
№19 Машини і механізми для спеціальних процесів у будівництві.
Керівник Сукач Михайло Кузьмич
Основними напрямками діяльності відділення є проведення фундаментальних, пошукових, дослідно-конструкторських і дослідно-технологічних робіт в різних галузях будівельного виробництва і впровадження результатів цих робіт в народне господарство.
№20 Розвиток будівельної науки і техніки та дослідження науково-технічного
потенціалу будівництва в Україні.
Керівник Білик Сергій Іванович
vartist1@ukr.net
Вивчення історії розвитку будівельної справи і науки.
№22 Будівництво нафто-газопроводів, баз та сховищ (терміналів).
Керівник Чкалін Василь Федорович
№28 Організація підготовки та перепідготовки фахівців будівельної галузі.
Керівник Петров Григорій Іванович
Питання підготовки та перепідготовки кадрів, неперервного підвищення кваліфікації фахівців.
№30 Атомно-енергетичне будівництво.
Керівник Горобець Віктор Миколайович
tnts-exp@ukr.net
Основними напрямами діяльності відділення є питання радіаційної безпеки. Пріоритетними питаннями є новітні та ресурсозберігаючі технології в будівництві та виробництві будівельних матеріалів.
№32 Міське будівництво.
Керівник Мостовий Василь Сергійович.
Відділення створено з метою прискорення науково-технічного прогресу на основі проведення фундаментальних та прикладних наукових досліджень, що мають на меті розробку наукоємких та екологічно чистих технологій і принципово нових видів техніки, а також підготовки наукових кадрів вищої кваліфікації в житлово-комунальному господарстві.
№37 З питань протипожежного захисту в будівництві.
Керівник Маладика Ігор Григорович
№ 38 Індустріальне будівництво.
Керівник Савенко Володимир Іванович
savenkoknuba@gmail.com
№44 Менеджмент та організація інновацій.
№45 Міжгалузевий науково-виробничий кластер інноваційного будівництва.
Керівник Перегінець Іван Іванович
Головним завданням відділення є безпосередня участь в організаційно-управлінській діяльності містобудівних проектів з залученням широкого кола учасників, включаючи місцеві органи місцевого самоврядування, громадські організації, представників малого та середнього бізнесу.